[1] Odpowiedź Nadleśnictwa Miękinia na zgłoszenie szkody

W odpowiedzi Nadleśnictwo Miękinia zobowiązało się do niezwłocznego uporządkowania zagłębień skalnych z gałęzi i konarów sosnowych.
Zaznaczono jednak, że podczas wizji lokalnej w wyrobiskach stwierdzono szczątkowe odsłonięcia skalne, ale w żadnym z wyrobisk skał serpentynitowych nie zaobserwowano występowania zanokcicy klinowatej.

W odpowiedzi Nadleśnictwo Miękinia zobowiązało się do niezwłocznego uporządkowania zagłębień skalnych z gałęzi i konarów sosnowych.
Zaznaczono jednak, że podczas wizji lokalnej w wyrobiskach stwierdzono szczątkowe odsłonięcia skalne, ale w żadnym z wyrobisk skał serpentynitowych nie zaobserwowano występowania zanokcicy klinowatej. Nadleśnictwo nie posiada również dokumentacji wskazującej, że w wymienionym oddziale inwentaryzowano siedlisko 8220-1. Oddział 180 nie jest również wskazany w „Dokumentacji przyrodniczej projektowanych użytków ekologicznych na stanowiskach paproci serpentynitowych w Ślężańskim Parku Krajobrazowym” opracowanym przez dr Ludwika Żołnierza 1997 r. W celu uniknięcia w przyszłości zagrożenia dla siedlisk 8220-1 Nadleśnictwo prosi o przekazanie posiadanej dokumentacji wyżej wymienionych stanowisk, które nie były inwentaryzowane w 2007 r. oraz nie zostały ujęte w dokumentacji dr L. Żołnierza.
Dziękujemy Nadleśnictwu Miękinia za szybką odpowiedź, chęć współpracy i zainteresowanie interwencją. Dane dotyczące rozmieszczenia nie znanych stanowisk paproci są obecnie zbierane i opracowywane. Zostaną przekazane Nadleśnictwu kiedy tylko prace zostaną zakończone.
 

  • dokumentacja fotograficzna
stopka